Halloween
Open
Sharks Main Site

2018 Meet Entries are now OPEN!

Entry Lists
Sprints banner logo
Event Entries Report for Scarborough Kingfishers
Back to Index              Entries by Swimmer
Please let your club entry Secretary know immediately if you spot any errors.
 
Event 101 - Girls 9,11/12,15+ 100m IM
  Name Age Time  
  Grace Fox 12 1:28.23        
  Holly Franklin 15 1:16.54        
  Eliza Hammond 12 1:31.37        
  Kaitlyn Harrison 12 1:46.56        
  Lucy Milburn 11 1:41.00        
  Annabel Reynoldson 11 1:31.29        
  Caitlin Sykes 12 1:28.75        
  Izzy Vasey 11 1:30.46        
  Alicia Walls 11 1:48.35        
 
Event 102 - Boys 10,13/14yrs 100m IM
  Name Age Time  
  Matthew Hancock 13 NT        
  David Hope 10 1:34.94        
 
Event 103 - Girls 9yrs 50m Back
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 104 - Boys 10yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Harley Dixon 10 NT        
  Lewis Gostling 10 NT        
  David Hope 10 1:00.00        
 
Event 105 - Girls 11/12yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Lacie Dawson 11 58.00        
  Grace Fox 12 37.17        
  Eliza Hammond 12 37.89        
  Kaitlyn Harrison 12 47.74        
  Lucy Milburn 11 42.21        
  Ellie Morland 12 49.03        
  Phoebe Philps 12 44.86        
  Annabel Reynoldson 11 39.22        
  Caitlin Sykes 12 37.42        
  Izzy Vasey 11 41.55        
  Alicia Walls 11 50.71        
 
Event 106 - Boys 13/14yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Matthew Hancock 13 46.96        
 
Event 107 - Girls 15yrs+ 50m Fly
  Name Age Time  
  Holly Franklin 15 31.16        
 
Event 108 - Girls 9yrs 50m Breast
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 109 - Boys 10yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Harley Dixon 10 NT        
  Lewis Gostling 10 NT        
  David Hope 10 40.26        
 
Event 110 - Girls 11/12yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Lacie Dawson 11 59.00        
  Grace Fox 12 50.89        
  Eliza Hammond 12 47.24        
  Kaitlyn Harrison 12 47.00        
  Ellie Morland 12 57.75        
  Phoebe Philps 12 51.73        
  Caitlin Sykes 12 43.18        
  Izzy Vasey 11 42.49        
  Alicia Walls 11 55.93        
 
Event 111 - Boys 13/14yrs 50m Fly
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 112 - Girls 15yrs+ 50m Free
  Name Age Time  
  Holly Franklin 15 29.71        
  Holly Philps 15 32.92        
 
Event 113 - Girls 9yrs 50m Free
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 114 - Boys 10yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Harley Dixon 10 NT        
  Lewis Gostling 10 NT        
  David Hope 10 43.22        
 
Event 115 - Girls 11/12yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Lacie Dawson 11 56.00        
  Grace Fox 12 34.39        
  Eliza Hammond 12 32.40        
  Kaitlyn Harrison 12 34.95        
  Lucy Milburn 11 36.05        
  Ellie Morland 12 44.65        
  Phoebe Philps 12 39.77        
  Annabel Reynoldson 11 35.37        
  Caitlin Sykes 12 32.17        
  Izzy Vasey 11 34.60        
  Alicia Walls 11 38.34        
 
Event 116 - Boys 13/14yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Matthew Hancock 13 1:09.30        
 
Event 117 - Girls 15yrs+ 50m Back
  Name Age Time  
  Holly Franklin 15 33.81        
  Holly Philps 15 39.89        
 
Event 118 - Girls 9yrs 50m Fly
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 119 - Boys 10yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Harley Dixon 10 NT        
  Lewis Gostling 10 NT        
  David Hope 10 35.55        
 
Event 120 - Girls 11/12yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Grace Fox 12 36.82        
  Eliza Hammond 12 39.52        
  Kaitlyn Harrison 12 NT        
  Annabel Reynoldson 11 38.77        
  Caitlin Sykes 12 38.83        
  Izzy Vasey 11 46.29        
  Alicia Walls 11 57.67        
 
Event 121 - Boys 13/14yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Matthew Hancock 13 1:01.10        
 
Event 122 - Girls 15yrs+ 50m Breast
  Name Age Time  
  Holly Franklin 15 40.63        
  Holly Philps 15 42.48        
 
Event 201 - Boys 9,11/12,15+ 100m IM
  Name Age Time  
  Joseph Benson 12 1:26.51        
  Thomas Eblet 11 1:32.35        
  Luke Franklin 12 1:28.50        
  Jack Milburn 9 NT        
  Cory Tite 12 1:34.79        
 
Event 202 - Girls 10,13/14yrs 100m IM
  Name Age Time  
  Madeline Adams 14 1:25.74        
  Harriet Benson 10 1:51.16        
  Elisabeth Carver 13 1:23.71        
  Lauren Harrison 14 1:38.80        
  Emily McArthur 10 1:47.79        
  Olivia Perrin 13 1:29.57        
  Phoebe Warburton 10 NT        
  Georgia White 14 1:30.39        
  Georgia Wood 13 1:36.26        
 
Event 203 - Boys 9yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Jack Milburn 9 NT        
 
Event 204 - Girls 10yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Harriet Benson 10 55.64        
  Emily McArthur 10 52.60        
  Phoebe Warburton 10 1:06.98        
 
Event 205 - Boys 11/12yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Joseph Benson 12 36.68        
  Thomas Eblet 11 39.73        
  Luke Franklin 12 42.00        
  Cory Tite 12 39.82        
 
Event 206 - Girls 13/14yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Madeline Adams 14 33.92        
  Ella Buttery 14 36.84        
  Elisabeth Carver 13 38.65        
  Lauren Harrison 14 34.54        
  Olivia Perrin 13 34.70        
  Georgia White 14 32.38        
  Georgia Wood 13 34.06        
 
Event 207 - Boys 15yrs+ 50m Fly
  Name Age Time  
  Marcus Moore 15 36.31        
 
Event 208 - Boys 9yrs 50m Breast
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 209 - Girls 10yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Harriet Benson 10 46.39        
  Isla McNeil 10 1:04.85        
  Phoebe Warburton 10 56.87        
 
Event 210 - Boys 11/12yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  William Ascough 11 47.41        
  Joseph Benson 12 46.92        
  Thomas Eblet 11 48.54        
  Luke Franklin 12 46.20        
  Cory Tite 12 49.50        
 
Event 211 - Girls 13/14yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Madeline Adams 14 38.20        
  Lauren Harrison 14 40.48        
  Olivia Perrin 13 40.04        
  Georgia White 14 39.48        
  Georgia Wood 13 40.87        
 
Event 212 - Boys 15yrs+ 50m Free
  Name Age Time  
  Marcus Moore 15 28.59        
 
Event 213 - Boys 9yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Jack Milburn 9 NT        
 
Event 214 - Girls 10yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Harriet Benson 10 49.16        
  Emily McArthur 10 49.33        
 
Event 215 - Boys 11/12yrs 50m Free
  Name Age Time  
  William Ascough 11 38.62        
  Joseph Benson 12 32.75        
  Thomas Eblet 11 34.58        
  Luke Franklin 12 35.20        
  Cory Tite 12 35.22        
 
Event 216 - Girls 13/14yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Madeline Adams 14 43.90        
  Ella Buttery 14 50.93        
  Elisabeth Carver 13 50.89        
  Georgia White 14 42.67        
  Georgia Wood 13 43.94        
 
Event 217 - Boys 15yrs+ 50m Back
  Name Age Time  
  Marcus Moore 15 34.01        
 
Event 218 - Boys 9yrs 50m Fly
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 219 - Girls 10yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Harriet Benson 10 42.03        
  Emily McArthur 10 39.28        
  Isla McNeil 10 1:03.74        
  Phoebe Warburton 10 56.39        
 
Event 220 - Boys 11/12yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Joseph Benson 12 36.91        
  Thomas Eblet 11 41.34        
  Cory Tite 12 43.44        
 
Event 221 - Girls 13/14yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Madeline Adams 14 38.30        
  Ella Buttery 14 41.83        
  Elisabeth Carver 13 45.34        
  Lauren Harrison 14 46.34        
  Olivia Perrin 13 40.95        
  Georgia White 14 37.33        
  Georgia Wood 13 40.13        
 
Event 222 - Boys 15yrs+ 50m Breast
  Name Age Time  
  Marcus Moore 15 39.59        
© South Axholme Sharks, Cris Lewis 2005-2007