Halloween
Open
Sharks Main Site

2018 Meet Entries are now OPEN!

Entry Lists
Sprints banner logo
Event Entries Report for Pocklington Dolphins
Back to Index              Entries by Swimmer
Please let your club entry Secretary know immediately if you spot any errors.
 
Event 101 - Girls 9,11/12,15+ 100m IM
  Name Age Time  
  Eva Harris 11 1:35.68        
  Georgina Harris 9 1:51.30        
  Jasmine Mayman 11 1:52.03        
  Jessica Mellows 11 1:28.67        
  Claudia Moore 12 1:23.26        
  Hazel Norton 9 NT        
  Lily Norton 12 1:46.39        
  Scarlett Pateman 11 1:33.61        
  Olivia Pickering 16 1:19.21        
 
Event 102 - Boys 10,13/14yrs 100m IM
  Name Age Time  
  Harry Hawkett 13 1:14.67        
  Sol Maynard 13 1:24.77        
  Reuben Moore 10 1:43.34        
  Joseph Pickering 10 1:29.32        
 
Event 103 - Girls 9yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Georgina Harris 9 46.55        
  Hazel Norton 9 54.68        
 
Event 104 - Boys 10yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Ryan Clarkson 10 NT        
  Thomas Gledall 10 1:07.71        
  Reuben Moore 10 54.04        
  Joseph Pickering 10 52.19        
 
Event 105 - Girls 11/12yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Eva Harris 11 42.59        
  Jasmine Mayman 11 51.76        
  Jessica Mellows 11 40.09        
  Claudia Moore 12 39.16        
  Lily Norton 12 47.00        
  Scarlett Pateman 11 46.38        
 
Event 106 - Boys 13/14yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Harry Hawkett 13 29.93        
 
Event 107 - Girls 15yrs+ 50m Fly
  Name Age Time  
  Olivia Pickering 16 32.81        
  Katy Weld 15 34.69        
 
Event 108 - Girls 9yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Georgina Harris 9 1:05.66        
  Hazel Norton 9 1:02.03        
 
Event 109 - Boys 10yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Ryan Clarkson 10 NT        
  Thomas Gledall 10 50.75        
  Reuben Moore 10 50.17        
  Joseph Pickering 10 41.50        
 
Event 110 - Girls 11/12yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Emily Ashton 11 56.48        
  Eva Harris 11 52.68        
  Jasmine Mayman 11 59.63        
  Jessica Mellows 11 48.89        
  Claudia Moore 12 42.00        
  Lily Norton 12 54.13        
  Scarlett Pateman 11 48.22        
 
Event 111 - Boys 13/14yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Sol Maynard 13 35.27        
 
Event 112 - Girls 15yrs+ 50m Free
  Name Age Time  
  Olivia Pickering 16 32.28        
  Katy Weld 15 29.64        
 
Event 113 - Girls 9yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Georgina Harris 9 45.25        
  Hazel Norton 9 45.00        
 
Event 114 - Boys 10yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Reuben Moore 10 46.58        
  Joseph Pickering 10 38.50        
 
Event 115 - Girls 11/12yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Emily Ashton 11 42.20        
  Eva Harris 11 36.88        
  Jasmine Mayman 11 45.56        
  Jessica Mellows 11 36.96        
  Claudia Moore 12 32.03        
  Lily Norton 12 41.00        
 
Event 116 - Boys 13/14yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Harry Hawkett 13 36.71        
 
Event 117 - Girls 15yrs+ 50m Back
  Name Age Time  
  Olivia Pickering 16 36.73        
  Katy Weld 15 34.77        
 
Event 118 - Girls 9yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Georgina Harris 9 59.38        
 
Event 119 - Boys 10yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Ryan Clarkson 10 NT        
  Thomas Gledall 10 44.52        
  Reuben Moore 10 42.16        
  Joseph Pickering 10 35.46        
 
Event 120 - Girls 11/12yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Emily Ashton 11 58.88        
  Eva Harris 11 47.65        
  Jasmine Mayman 11 57.65        
  Jessica Mellows 11 42.42        
  Claudia Moore 12 36.12        
  Lily Norton 12 53.38        
  Scarlett Pateman 11 46.54        
 
Event 121 - Boys 13/14yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Harry Hawkett 13 33.94        
  Sol Maynard 13 37.00        
 
Event 122 - Girls 15yrs+ 50m Breast
  Name Age Time  
  Olivia Pickering 16 40.30        
  Katy Weld 15 41.26        
 
Event 201 - Boys 9,11/12,15+ 100m IM
  Name Age Time  
  Lewis Blythe 12 NT        
  Ryan Davison 11 1:40.00        
  Jasper Gibson-Cass 11 1:31.56        
  Isaac Heavisides 11 1:31.65        
  Will Horsley 12 1:48.93        
  Alistair Jones 15 1:14.00        
  Ben Pateman 16 1:09.31        
  Harry Rogers 15 NT        
  Ben Towse 15 1:09.74        
  Ben Williams 11 1:28.94        
  Luke Wise 9 NT        
 
Event 202 - Girls 10,13/14yrs 100m IM
  Name Age Time  
  Ella Adrian 13 1:31.68        
  Charlotte Brigham 14 1:35.66        
  Megan Chu 10 1:22.03        
  Darci Emmerson 10 1:34.52        
  Jessica Harrison 10 1:43.99        
  Vivi Mayman 13 1:17.79        
  Gabriella Moore 14 1:45.26        
  Lois Norton 10 1:50.96        
  Lucy Towse 13 1:33.04        
 
Event 203 - Boys 9yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Oliver Martin 9 51.00        
  Luke Wise 9 49.43        
 
Event 204 - Girls 10yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Megan Chu 10 45.70        
  Darci Emmerson 10 53.75        
  Jessica Harrison 10 56.27        
  Chloe Hopwood 10 50.10        
  Lois Norton 10 52.34        
 
Event 205 - Boys 11/12yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Lewis Blythe 12 45.76        
  Nathan Brown 12 45.78        
  Ryan Davison 11 50.19        
  Jasper Gibson-Cass 11 40.97        
  Isaac Heavisides 11 41.26        
  Will Horsley 12 45.19        
  Ben Williams 11 43.25        
 
Event 206 - Girls 13/14yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Ella Adrian 13 35.40        
  Tess Atkinson 13 32.36        
  Charlotte Brigham 14 36.25        
  Vivi Mayman 13 31.69        
  Gabriella Moore 14 37.68        
  Lucy Towse 13 31.99        
  Lucy Weld 14 30.19        
 
Event 207 - Boys 15yrs+ 50m Fly
  Name Age Time  
  Daniel Ashton 17 30.70        
  Alistair Jones 15 35.43        
  Ben Pateman 16 29.73        
  Ben Towse 15 31.11        
 
Event 208 - Boys 9yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Oliver Martin 9 1:03.69        
 
Event 209 - Girls 10yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Megan Chu 10 54.12        
  Darci Emmerson 10 42.71        
  Jessica Harrison 10 52.90        
  Chloe Hopwood 10 44.75        
  Lois Norton 10 50.00        
 
Event 210 - Boys 11/12yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Lewis Blythe 12 53.56        
  Nathan Brown 12 58.62        
  Ryan Davison 11 56.89        
  Jasper Gibson-Cass 11 52.25        
  Isaac Heavisides 11 49.92        
  Will Horsley 12 53.81        
  Ben Williams 11 44.50        
 
Event 211 - Girls 13/14yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Ella Adrian 13 41.81        
  Tess Atkinson 13 39.86        
  Sophie Hopwood 14 46.03        
  Vivi Mayman 13 34.93        
  Gabriella Moore 14 54.94        
  Lucy Towse 13 44.48        
  Lucy Weld 14 34.63        
 
Event 212 - Boys 15yrs+ 50m Free
  Name Age Time  
  Daniel Ashton 17 27.56        
  Alistair Jones 15 28.59        
  Ben Pateman 16 27.50        
  Harry Rogers 15 33.78        
  Ben Towse 15 27.57        
 
Event 213 - Boys 9yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Oliver Martin 9 42.00        
  Luke Wise 9 41.88        
 
Event 214 - Girls 10yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Megan Chu 10 38.50        
  Jessica Harrison 10 1:03.44        
  Chloe Hopwood 10 46.54        
 
Event 215 - Boys 11/12yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Lewis Blythe 12 39.16        
  Nathan Brown 12 38.21        
  Ryan Davison 11 39.76        
  Jasper Gibson-Cass 11 34.75        
  Isaac Heavisides 11 34.78        
  Will Horsley 12 37.35        
  Ben Williams 11 36.04        
 
Event 216 - Girls 13/14yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Tess Atkinson 13 46.73        
  Charlotte Brigham 14 49.40        
  Sophie Hopwood 14 49.10        
  Vivi Mayman 13 45.13        
  Gabriella Moore 14 47.49        
  Lucy Towse 13 39.05        
  Lucy Weld 14 40.94        
 
Event 217 - Boys 15yrs+ 50m Back
  Name Age Time  
  Alistair Jones 15 35.44        
  Ben Pateman 16 33.20        
  Ben Towse 15 31.31        
 
Event 218 - Boys 9yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Luke Wise 9 49.43        
 
Event 219 - Girls 10yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Megan Chu 10 34.50        
  Darci Emmerson 10 37.42        
  Jessica Harrison 10 41.12        
  Chloe Hopwood 10 36.33        
  Lois Norton 10 42.25        
 
Event 220 - Boys 11/12yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Lewis Blythe 12 47.37        
  Nathan Brown 12 1:03.82        
  Ryan Davison 11 49.57        
  Jasper Gibson-Cass 11 40.02        
  Will Horsley 12 58.85        
  Ben Williams 11 45.09        
 
Event 221 - Girls 13/14yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Ella Adrian 13 41.02        
  Tess Atkinson 13 38.95        
  Sophie Hopwood 14 43.52        
  Vivi Mayman 13 36.28        
  Lucy Towse 13 37.25        
  Lucy Weld 14 35.42        
 
Event 222 - Boys 15yrs+ 50m Breast
  Name Age Time  
  Daniel Ashton 17 37.29        
  Alistair Jones 15 35.28        
  Ben Pateman 16 35.56        
  Harry Rogers 15 43.25        
  Ben Towse 15 36.81        
© South Axholme Sharks, Cris Lewis 2005-2007