Halloween
Open
Sharks Main Site

2018 Meet Entries are now OPEN!

Entry Lists
Sprints banner logo
Event Entries Report for South Axholme Sharks
Back to Index              Entries by Swimmer
Please let your club entry Secretary know immediately if you spot any errors.
 
Event 101 - Girls 9,11/12,15+ 100m IM
  Name Age Time  
  Nadine Addlesee 15 1:55.10        
  Natalia Bradwell 11 1:52.68        
  Bethan Carlile 11 NT        
  Georgia Drury 11 NT        
  Holly Hadfield 11 NT        
  Jessica Hather 17 1:17.36        
  Poppy Livingstone 15 1:21.22        
  Daniella Milner 12 1:38.59        
  Eva Temperton-Croft 9 NT        
  Caitlin Weir 11 1:43.97        
  Charlotte Wilson 17 1:15.31        
 
Event 102 - Boys 10,13/14yrs 100m IM
  Name Age Time  
  Thomas Crow 14 1:15.58        
  Harry Garbutt 10 NT        
  Leo Maloigne 13 1:44.68        
 
Event 103 - Girls 9yrs 50m Back
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 104 - Boys 10yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Harrison Ash 10 NT        
  Isaac Etridge 10 NT        
  Harry Garbutt 10 1:09.79        
 
Event 105 - Girls 11/12yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Isabella Ash 11 NT        
  Isla Asher 11 NT        
  Natalia Bradwell 11 48.52        
  Bethan Carlile 11 NT        
  Georgia Drury 11 57.31        
  Holly Hadfield 11 53.09        
  Daniella Milner 12 47.88        
  Caitlin Weir 11 47.88        
  McKenna Wilkinson 11 NT        
 
Event 106 - Boys 13/14yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Thomas Crow 14 28.97        
  Leo Maloigne 13 39.18        
 
Event 107 - Girls 15yrs+ 50m Fly
  Name Age Time  
  Nadine Addlesee 15 54.52        
  Jessica Hather 17 31.65        
  Poppy Livingstone 15 36.66        
  Charlotte Wilson 17 33.70        
 
Event 108 - Girls 9yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Eva Temperton-Croft 9 NT        
 
Event 109 - Boys 10yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Isaac Etridge 10 NT        
  Harry Garbutt 10 1:02.72        
 
Event 110 - Girls 11/12yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Isabella Ash 11 NT        
  Natalia Bradwell 11 57.05        
  Bethan Carlile 11 NT        
  Georgia Drury 11 1:10.54        
  Holly Hadfield 11 1:06.74        
  Daniella Milner 12 49.89        
  Caitlin Weir 11 NT        
  McKenna Wilkinson 11 NT        
 
Event 111 - Boys 13/14yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Thomas Crow 14 36.50        
  Leo Maloigne 13 47.76        
 
Event 112 - Girls 15yrs+ 50m Free
  Name Age Time  
  Nadine Addlesee 15 39.82        
  Jessica Hather 17 30.90        
  Poppy Livingstone 15 31.59        
  Charlotte Wilson 17 31.25        
 
Event 113 - Girls 9yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Eva Temperton-Croft 9 NT        
 
Event 114 - Boys 10yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Harry Garbutt 10 1:15.97        
 
Event 115 - Girls 11/12yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Isabella Ash 11 NT        
  Isla Asher 11 NT        
  Natalia Bradwell 11 44.85        
  Bethan Carlile 11 NT        
  Georgia Drury 11 1:04.99        
  Holly Hadfield 11 51.68        
  Daniella Milner 12 38.80        
  Sophie Waugh-Moore 11 NT        
  Caitlin Weir 11 41.95        
  McKenna Wilkinson 11 NT        
 
Event 116 - Boys 13/14yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Thomas Crow 14 41.30        
  Leo Maloigne 13 50.42        
 
Event 117 - Girls 15yrs+ 50m Back
  Name Age Time  
  Nadine Addlesee 15 51.64        
  Jessica Hather 17 36.23        
  Poppy Livingstone 15 36.54        
  Charlotte Wilson 17 34.24        
 
Event 118 - Girls 9yrs 50m Fly
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 119 - Boys 10yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Isaac Etridge 10 NT        
  Harry Garbutt 10 53.58        
 
Event 120 - Girls 11/12yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Natalia Bradwell 11 1:00.85        
  Bethan Carlile 11 NT        
  Georgia Drury 11 NT        
  Holly Hadfield 11 NT        
  Daniella Milner 12 47.13        
  Sophie Waugh-Moore 11 NT        
  Caitlin Weir 11 57.60        
  McKenna Wilkinson 11 NT        
 
Event 121 - Boys 13/14yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Thomas Crow 14 32.59        
  Leo Maloigne 13 45.10        
 
Event 122 - Girls 15yrs+ 50m Breast
  Name Age Time  
  Nadine Addlesee 15 51.83        
  Jessica Hather 17 38.84        
  Poppy Livingstone 15 42.00        
  Charlotte Wilson 17 39.03        
 
Event 201 - Boys 9,11/12,15+ 100m IM
  Name Age Time  
  Rohan Addlesee 12 1:58.37        
  Kristopher Asher 15 1:15.36        
  Harry Buttrick 12 NT        
  Oliver Buttrick 15 NT        
  Daniel Carter 11 NT        
  Oliver Craighill 11 NT        
  Oliver Crow 12 1:53.30        
  Sam Forster 12 NT        
  Alfie Nixon 11 1:37.64        
  Jack Warr 11 1:47.72        
 
Event 202 - Girls 10,13/14yrs 100m IM
  Name Age Time  
  Hannah Barker 13 1:30.40        
  Caitlin Bradwell 14 1:29.85        
  Holly Carlile 10 NT        
  Emily Exton 14 1:23.02        
  Elodie Maloigne 10 1:54.02        
  Joanna McCallum 10 1:31.96        
  Lizzie McCallum 13 1:18.65        
  Eva Phillipson 10 1:49.22        
  Grace Rowing 13 NT        
  Molly Warr 14 1:25.38        
  Zoe Whitehead 14 1:27.20        
  Amelia Wilkinson 10 1:47.40        
  Annie Wilson 14 1:17.10        
 
Event 203 - Boys 9yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Beau Dickerson 9 NT        
 
Event 204 - Girls 10yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Holly Carlile 10 NT        
  Elodie Maloigne 10 49.84        
  Joanna McCallum 10 48.48        
  Eva Phillipson 10 56.82        
  Amelia Wilkinson 10 1:01.00        
 
Event 205 - Boys 11/12yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Rohan Addlesee 12 55.45        
  Harry Buttrick 12 NT        
  Oliver Craighill 11 NT        
  Oliver Crow 12 51.66        
  Alfie Nixon 11 43.26        
  Jack Warr 11 44.15        
 
Event 206 - Girls 13/14yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Hannah Barker 13 36.93        
  Caitlin Bradwell 14 37.79        
  Emily Exton 14 34.32        
  Lizzie McCallum 13 30.61        
  Grace Rowing 13 NT        
  Molly Warr 14 33.17        
  Zoe Whitehead 14 34.24        
  Annie Wilson 14 32.74        
 
Event 207 - Boys 15yrs+ 50m Fly
  Name Age Time  
  Kristopher Asher 15 31.23        
  Oliver Buttrick 15 NT        
 
Event 208 - Boys 9yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Beau Dickerson 9 NT        
 
Event 209 - Girls 10yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Holly Carlile 10 NT        
  Elodie Maloigne 10 54.93        
  Joanna McCallum 10 42.04        
  Eva Phillipson 10 50.97        
  Amelia Wilkinson 10 47.96        
 
Event 210 - Boys 11/12yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Rohan Addlesee 12 1:03.11        
  Harry Buttrick 12 NT        
  Daniel Carter 11 NT        
  Oliver Crow 12 1:01.05        
  Sam Forster 12 NT        
  Alfie Nixon 11 51.98        
 
Event 211 - Girls 13/14yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Hannah Barker 13 41.47        
  Caitlin Bradwell 14 39.82        
  Emily Exton 14 38.73        
  Lizzie McCallum 13 34.41        
  Molly Warr 14 36.99        
  Zoe Whitehead 14 40.23        
  Annie Wilson 14 36.36        
 
Event 212 - Boys 15yrs+ 50m Free
  Name Age Time  
  Kristopher Asher 15 28.85        
  Oliver Buttrick 15 NT        
  Christopher Grayson 18 28.71        
 
Event 213 - Boys 9yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Beau Dickerson 9 NT        
 
Event 214 - Girls 10yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Elodie Maloigne 10 59.85        
  Joanna McCallum 10 40.42        
  Eva Phillipson 10 53.71        
  Amelia Wilkinson 10 53.20        
 
Event 215 - Boys 11/12yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Rohan Addlesee 12 44.68        
  Harry Buttrick 12 NT        
  Daniel Carter 11 NT        
  Oliver Craighill 11 NT        
  Oliver Crow 12 45.40        
  Sam Forster 12 NT        
  Alfie Nixon 11 36.53        
  Jack Warr 11 39.42        
 
Event 216 - Girls 13/14yrs 50m Breast
  Name Age Time  
  Hannah Barker 13 47.17        
  Caitlin Bradwell 14 48.23        
  Emily Exton 14 44.75        
  Lizzie McCallum 13 41.78        
  Grace Rowing 13 NT        
  Molly Warr 14 45.17        
  Zoe Whitehead 14 47.08        
  Annie Wilson 14 38.27        
 
Event 217 - Boys 15yrs+ 50m Back
  Name Age Time  
  Kristopher Asher 15 34.85        
  Oliver Buttrick 15 NT        
 
Event 218 - Boys 9yrs 50m Fly
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 219 - Girls 10yrs 50m Free
  Name Age Time  
  Holly Carlile 10 NT        
  Elodie Maloigne 10 43.96        
  Joanna McCallum 10 36.64        
  Eva Phillipson 10 43.03        
  Amelia Wilkinson 10 40.23        
 
Event 220 - Boys 11/12yrs 50m Fly
  Name Age Time  
  Rohan Addlesee 12 58.36        
  Harry Buttrick 12 NT        
  Daniel Carter 11 NT        
  Oliver Crow 12 58.39        
  Sam Forster 12 NT        
  Alfie Nixon 11 49.32        
  Jack Warr 11 NT        
 
Event 221 - Girls 13/14yrs 50m Back
  Name Age Time  
  Hannah Barker 13 41.73        
  Caitlin Bradwell 14 42.92        
  Emily Exton 14 38.61        
  Lizzie McCallum 13 36.16        
  Grace Rowing 13 NT        
  Molly Warr 14 36.62        
  Zoe Whitehead 14 42.12        
  Annie Wilson 14 35.36        
 
Event 222 - Boys 15yrs+ 50m Breast
  Name Age Time  
  Kristopher Asher 15 38.10        
  Oliver Buttrick 15 NT        
  Christopher Grayson 18 36.75        
© South Axholme Sharks, Cris Lewis 2005-2007