|
Event 101 Girls 9,11/12,15+ 100m IM
|
Cut-offs |
10 | 11/12 | 13/14 | 15+ | A | 1:28.00 | 1:19.00 | 1:14.00 | 1:10.00 | B | 1:40.00 | 1:28.50 | 1:23.00 | 1:19.00 | C | 1:52.00 | 1:40.50 | 1:33.50 | 1:30.00 |
|
9yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Mia Hopkins |
South Hunsle |
1:46.40 |
1:51.12 |
|
+4.72 |
15yrs+ B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
1:19.16 |
1:22.70 |
2.0 |
+3.54 |
8 |
Grace Tyreman |
South Hunsle |
1:24.14 |
1:24.13 |
|
-0.01 |
Event 102 Boys 10,13/14yrs 100m IM
|
Cut-offs |
10 | 11/12 | 13/14 | A | 1:28.00 | 1:18.50 | 1:09.50 | B | 1:38.00 | 1:29.00 | 1:18.00 | C | 1:51.00 | 1:39.00 | 1:29.00 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
1:31.97 |
1:33.59 |
3.0 |
+1.62 |
5 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
1:34.64 |
1:33.75 |
2.0 |
-0.89 |
13-14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
1:23.63 |
1:21.39 |
3.0 |
-2.24 |
Event 103 Girls 9yrs 50m Back
|
|
9yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
12 |
Mia Hopkins |
South Hunsle |
50.24 |
51.85 |
|
+1.61 |
Event 104 Boys 10yrs 50m Breast
|
Cut-offs |
10 | A | 43.50 | B | 49.50 | C | 56.50 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
50.36 |
50.97 |
5.0 |
+0.61 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Maxwell Morgan |
South Hunsle |
1:04.82 |
1:03.14 |
5.0 |
-1.68 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
50.25 |
49.28 |
|
-0.97 |
Event 106 Boys 13/14yrs 50m Free
|
Cut-offs |
13/14 | A | 28.00 | B | 30.50 | C | 35.50 |
|
13-14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
32.54 |
31.65 |
4.0 |
-0.89 |
Event 107 Girls 15yrs+ 50m Fly
|
Cut-offs |
15+ | A | 30.50 | B | 34.50 | C | 39.50 |
|
15yrs+ B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Grace Tyreman |
South Hunsle |
36.90 |
37.10 |
2.0 |
+0.20 |
8 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
36.04 |
37.56 |
|
+1.52 |
Event 109 Boys 10yrs 50m Back
|
Cut-offs |
10 | A | 39.50 | B | 45.50 | C | 51.50 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
43.36 |
42.57 |
4.0 |
-0.79 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Maxwell Morgan |
South Hunsle |
56.01 |
54.00 |
5.0 |
-2.01 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
46.98 |
44.72 |
|
-2.26 |
Event 111 Boys 13/14yrs 50m Fly
|
Cut-offs |
13/14 | A | 30.50 | B | 34.50 | C | 38.50 |
|
13-14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
39.92 |
36.75 |
|
-3.17 |
Event 112 Girls 15yrs+ 50m Free
|
Cut-offs |
15+ | A | 27.50 | B | 31.50 | C | 35.50 |
|
15yrs+ A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
30.48 |
31.71 |
|
+1.23 |
15yrs+ B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kathryn Hamilton |
South Hunsle |
33.52 |
32.13 |
6.0 |
-1.39 |
4 |
Grace Tyreman |
South Hunsle |
32.50 |
33.19 |
3.0 |
+0.69 |
Event 113 Girls 9yrs 50m Free
|
|
9yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
16 |
Mia Hopkins |
South Hunsle |
50.06 |
46.56 |
|
-3.50 |
Event 114 Boys 10yrs 50m Fly
|
Cut-offs |
10 | A | 38.50 | B | 43.50 | C | 49.50 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
41.63 |
44.38 |
4.0 |
+2.75 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
48.00 |
49.91 |
1.0 |
+1.91 |
Event 116 Boys 13/14yrs 50m Breast
|
Cut-offs |
13/14 | A | 34.50 | B | 39.00 | C | 44.00 |
|
13-14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
42.57 |
41.52 |
3.0 |
-1.05 |
Event 117 Girls 15yrs+ 50m Back
|
Cut-offs |
15+ | A | 32.50 | B | 36.50 | C | 41.50 |
|
15yrs+ B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kathryn Hamilton |
South Hunsle |
38.22 |
37.70 |
6.0 |
-0.52 |
3 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
37.20 |
38.07 |
4.0 |
+0.87 |
Event 118 Girls 9yrs 50m Fly
|
|
9yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Mia Hopkins |
South Hunsle |
56.31 |
55.99 |
|
-0.32 |
Event 119 Boys 10yrs 50m Free
|
Cut-offs |
10 | A | 33.50 | B | 38.50 | C | 43.50 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joshua Henderson |
South Hunsle |
34.24 |
34.09 |
6.0 |
-0.15 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Reuben Nayyar |
South Hunsle |
39.90 |
39.19 |
5.0 |
-0.71 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Maxwell Morgan |
South Hunsle |
56.80 |
52.33 |
3.0 |
-4.47 |
Event 121 Boys 13/14yrs 50m Back
|
Cut-offs |
13/14 | A | 31.50 | B | 35.50 | C | 39.50 |
|
13-14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
38.96 |
38.40 |
5.0 |
-0.56 |
Event 122 Girls 15yrs+ 50m Breast
|
Cut-offs |
15+ | A | 35.50 | B | 40.50 | C | 45.50 |
|
15yrs+ A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
40.46 |
42.27 |
|
+1.81 |
15yrs+ B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Grace Tyreman |
South Hunsle |
42.07 |
44.89 |
|
+2.82 |
Event 201 Boys 9,11/12,15+ 100m IM
|
Cut-offs |
10 | 11/12 | 13/14 | 15+ | A | 1:28.00 | 1:18.50 | 1:09.50 | 1:02.00 | B | 1:38.00 | 1:29.00 | 1:18.00 | 1:13.00 | C | 1:51.00 | 1:39.00 | 1:29.00 | 1:22.00 |
|
11-12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Lewis Boyes |
South Hunsle |
1:34.84 |
1:34.69 |
|
-0.15 |
11-12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Matthew Henderson |
South Hunsle |
1:35.25 |
1:28.94 |
|
-6.31 |
7 |
Max Wright |
South Hunsle |
1:39.55 |
1:37.43 |
|
-2.12 |
15yrs+ B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Euan Marrazza |
South Hunsle |
1:16.79 |
1:16.61 |
5.0 |
-0.18 |
Event 202 Girls 10,13/14yrs 100m IM
|
Cut-offs |
10 | 11/12 | 13/14 | A | 1:28.00 | 1:19.00 | 1:14.00 | B | 1:40.00 | 1:28.50 | 1:23.00 | C | 1:52.00 | 1:40.50 | 1:33.50 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kiara Hopkins |
South Hunsle |
1:45.17 |
1:43.50 |
6.0 |
-1.67 |
13-14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Sophia Wright |
South Hunsle |
1:17.12 |
1:16.38 |
4.0 |
-0.74 |
13-14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
1:26.63 |
1:28.31 |
|
+1.68 |
Event 204 Girls 10yrs 50m Breast
|
Cut-offs |
10 | A | 44.50 | B | 50.50 | C | 57.50 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Kiara Hopkins |
South Hunsle |
56.12 |
53.99 |
1.0 |
-2.13 |
Event 205 Boys 11/12yrs 50m Back
|
Cut-offs |
11/12 | A | 35.00 | B | 40.00 | C | 45.00 |
|
11-12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Matthew Henderson |
South Hunsle |
43.94 |
41.98 |
2.0 |
-1.96 |
11 |
Lewis Boyes |
South Hunsle |
42.84 |
43.68 |
|
+0.84 |
12 |
Max Wright |
South Hunsle |
43.38 |
44.79 |
|
+1.41 |
Event 206 Girls 13/14yrs 50m Free
|
Cut-offs |
13/14 | A | 29.00 | B | 33.00 | C | 37.50 |
|
13-14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophia Wright |
South Hunsle |
29.90 |
29.18 |
6.0 |
-0.72 |
13-14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
34.12 |
33.92 |
4.0 |
-0.20 |
Event 207 Boys 15yrs+ 50m Fly
|
Cut-offs |
15+ | A | 27.50 | B | 31.50 | C | 36.50 |
|
15yrs+ B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Daniel Heald |
South Hunsle |
31.69 |
33.04 |
5.0 |
+1.35 |
4 |
Euan Marrazza |
South Hunsle |
33.50 |
33.77 |
3.0 |
+0.27 |
15yrs+ Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ollie Montague |
4.4 Starting before the starting signal |
Event 209 Girls 10yrs 50m Back
|
Cut-offs |
10 | A | 39.50 | B | 44.50 | C | 50.50 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Kiara Hopkins |
South Hunsle |
48.78 |
48.08 |
2.0 |
-0.70 |
Event 210 Boys 11/12yrs 50m Breast
|
Cut-offs |
11/12 | A | 38.50 | B | 44.00 | C | 50.50 |
|
11-12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
13 |
Lewis Boyes |
South Hunsle |
48.20 |
48.53 |
|
+0.33 |
11-12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Matthew Henderson |
South Hunsle |
51.61 |
52.43 |
5.0 |
+0.82 |
Event 211 Girls 13/14yrs 50m Fly
|
Cut-offs |
13/14 | A | 32.00 | B | 36.00 | C | 41.00 |
|
13-14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
12 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
40.66 |
40.75 |
|
+0.09 |
13-14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophia Wright |
South Hunsle |
32.00 |
31.39 |
|
-0.61 |
Event 212 Boys 15yrs+ 50m Free
|
Cut-offs |
15+ | A | 25.50 | B | 29.50 | C | 33.50 |
|
15yrs+ A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Ollie Montague |
South Hunsle |
27.48 |
27.93 |
|
+0.45 |
8 |
Edward Vickers |
South Hunsle |
28.10 |
27.97 |
|
-0.13 |
9 |
Daniel Heald |
South Hunsle |
27.30 |
28.63 |
|
+1.33 |
18 |
Euan Marrazza |
South Hunsle |
29.49 |
30.51 |
|
+1.02 |
Event 215 Boys 11/12yrs 50m Free
|
Cut-offs |
11/12 | A | 30.50 | B | 34.50 | C | 38.50 |
|
11-12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Lewis Boyes |
South Hunsle |
34.30 |
35.92 |
|
+1.62 |
11-12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Henderson |
South Hunsle |
35.71 |
35.51 |
6.0 |
-0.20 |
11 |
Max Wright |
South Hunsle |
36.98 |
37.56 |
|
+0.58 |
Event 216 Girls 13/14yrs 50m Breast
|
Cut-offs |
13/14 | A | 37.00 | B | 42.00 | C | 47.00 |
|
13-14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
43.27 |
45.40 |
|
+2.13 |
Event 217 Boys 15yrs+ 50m Back
|
Cut-offs |
15+ | A | 28.50 | B | 32.50 | C | 36.50 |
|
15yrs+ A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Edward Vickers |
South Hunsle |
30.87 |
31.14 |
5.0 |
+0.27 |
15yrs+ B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ollie Montague |
South Hunsle |
34.10 |
33.79 |
6.0 |
-0.31 |
4 |
Daniel Heald |
South Hunsle |
34.57 |
36.21 |
3.0 |
+1.64 |
5 |
Euan Marrazza |
South Hunsle |
35.91 |
36.26 |
2.0 |
+0.35 |
Event 219 Girls 10yrs 50m Free
|
Cut-offs |
10 | A | 34.50 | B | 39.50 | C | 44.50 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Kiara Hopkins |
South Hunsle |
40.84 |
42.21 |
1.0 |
+1.37 |
Event 220 Boys 11/12yrs 50m Fly
|
Cut-offs |
11/12 | A | 34.00 | B | 38.50 | C | 44.00 |
|
11-12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Matthew Henderson |
South Hunsle |
41.32 |
40.29 |
4.0 |
-1.03 |
11-12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Max Wright |
South Hunsle |
48.09 |
50.77 |
2.0 |
+2.68 |
Event 221 Girls 13/14yrs 50m Back
|
Cut-offs |
13/14 | A | 33.00 | B | 37.00 | C | 42.50 |
|
13-14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Sophia Wright |
South Hunsle |
36.44 |
34.54 |
3.5 |
-1.90 |
13-14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
19 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
40.62 |
43.60 |
|
+2.98 |
Event 222 Boys 15yrs+ 50m Breast
|
Cut-offs |
15+ | A | 31.50 | B | 36.50 | C | 41.50 |
|
15yrs+ A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Edward Vickers |
South Hunsle |
34.85 |
35.68 |
3.0 |
+0.83 |
15yrs+ B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Daniel Heald |
South Hunsle |
38.31 |
40.54 |
|
+2.23 |
11 |
Euan Marrazza |
South Hunsle |
40.59 |
41.87 |
|
+1.28 |